Interesuje me sve o narkomanskoj krizi (simptomi, ponašanje....) i o narkomanskoj komi?

    Odgovoreno: 09. 12. 2008.
    • Postovani,pretpostavljam kad kazete narkomanska kriza da mislite na krizu kod heroinske zavisnosti.Kriza je pracena bolovima intenzivnim u misicima,stomaku,grcevima misica,temperaturom,izvanrednim znojenjen,psihomotornom uznemirenoscu ekstremnom,poremecajem disanja,rada srca... Prisutna je fizicka i psihicka zavisnost,stim sto simptome fizicke zavisnosti imamo u prvih dvadeset i cetri sata .Nakon fizickog oslobadjanja nastupa period psihicke zavisnosti,koji traje dugo Srdacno Dr D.Krasic

Komentari na pitanje: #16268

    • Molim vas, kao očajna majka koja ne uspijeva u borbi da spase sina. Da li je istina ako se neko drogira 13god. Da prilikom suvog skidanja neće biti u opasnosti od smrtnog slučaja? Planiram zaključati sina u vikendici 10 dana uz nadzor mene i supruga. Jer nije vredela ni jedna terapija sa ljekovima, oporavi se malo i opet ispočetka. Očajna majka

    • Postovani, kriza od opijata je zaista neugodna u vecini slucajeva strasna. Bolesnik posle 12 sati neuzimanja droge pocinje da oseca simptome, najpre blagi kao sto je curenje iz nosa, osecaj slabosti, gubitak apetita, ali kako vreme prolazi simptomi postaju jaci i strasniji, kosti, misici i celo telo pocinje da boli, pocinje proliv, bolesnik ne moze da izdrzi 3 mnuta u jednom mestu, od spavanja naravno nema nista, nikakvi nenarkoticki lekovi ne mogu mu pomoci npr. Brufen, analgin, ne mozemu pomoci ni cela kutija bensedina da barem malo utoneu san, preznojavanje i jeza su najstrasniji za bolesnika jer to nije obicno zdravo znojenje vec se organizam cisti od otrova. Jeza je katastrofalna da vi neznate da li vam je hladno ili toplo. Posle 20 tak sati intenzitet svega ovoga se pojacava i pojacavace se do 3 dana minimum. U ovom stadijumu bolesniku smeta i svaki dodir sa njegovim telom koje ima osecaj kao da gori. Nakon 3-4 dana simptomi polako opadaju, i posle 7-10 dana bolesnik se skinuo sa heroina. Sve ovo sto pisem, covek koji nikada nije doziveo krizu reci ce pa i nije tako strasno, medjutim vara se. Svaki narkoman koji se skidana suvo, pre bi prihvatio da mu odseku prst nego da prolazi kroz krizu. Onda zamislite koliko je ona jaka, neugodna i za bolesnika je to pravi pakao. Ne mozete mu pomoci nikako osim da ga ostavite na miru, dok kriza ne prodje. Od krize se ne umire. Za ovih 7 dana bolesnik moze izgubiti i 10kg, a kada pocne da bude gladan, znaci da kriza prestaje. E ovo je sto se tice fizicke krize, pakao. Posle fizicke krize ostaje psihicka za sta je potrebno obratiti se strucnjacima koji ce naci nacin drugim lekovima da sprece bolesnika da ikada vise u zivotu ne proba heroin.