Primećujem kod svog prijatelja neke manifestacije koje me brinu: sklonost depresiji, povremeno padanje u nesvest, za šta on kaže da je emotivni šok, recimo posvađamo se verbalno, raspravljamo nešto i on padne u nesvest. U poslednje vreme odsustvo volje, poslu predan, šta više do perfekcije sve odrađuje, stalno mi govori da mu radim iza leđa, a to naravno nije istina i onda fiksira nešto i ne može mu se dokazati ni činjenicama, teško odrastanje, majka veliki uticaj, pri tome hladna po mojoj proceni, otac despot i tiranin, česte batine u detinjstvu.
    Kako da mu pomognem, jer odbija da ide kod lekara.

    Odgovoreno: 10. 10. 2008.
    • Poštovana,
      jedini način da mu pomognete jeste da ga uputite lekaru. Pokušajte sa pričom o telesnoj bolesti, o mogućoj iscrpljenosti zbog predanog rada. Uvedite ga u lečenje, a potom će se proces odvijati.
      Srdačno,
      Dr Dragana Krasić