Postovani, imam upalu sinusa i doktor mi je prepisao cefalexin. Medjutim, takodje trenutno pijem legravan. Da li cefalexin ublazava delotvornost legravana?

    Odgovoreno: 19. 10. 2012.

Komentari na pitanje: #106717

    • Poznato je da antibiotici umanjuju dejsvo kontraceptivnih pilula, i da su moguca probojna krvarenja tokom uzimanja antibiotika. Procitajte upustvo za legravan. Ne znam za cefaleksin, ali amoksicilin umanjuje dejstvo kontracept. Pilula, govorim iz sopstvenog iskustva, posto sam imala probojna krvarenja. Nisam sigurna da cete sinusitis izleciti cefaleksinom, zna se da se za to daje panklav (amosicilin plus klavulinska kiselina) , a najbolji je hemomicin (iz sopstvenog iskustva) . Sve zavisi da li imate hronicni sinusitis, (koji ima vecina ljudi koja zivi u velikom gradu) , pa je trenutno doslo do akutizacije, u tom slucaju bi trebalo dati jaci antibiotik od cefaleksina.