Poštovani,
    Imam veliku tetovažu na leđima koju želim da skinem. Postoji li način da to uradim ali da mi se koža na tom mestu ne promeni, da izgleda kao da tu tetovaža nikad nije ni bila. Jedan prijatelj je skidao laserom ali sada na tom mestu mu je koža bleđa, kao da je izgubila pigment. Da li postoji način da se to izbegne i koža bude kao pre. Ako može to da se izvede, molim Vas kažite mi gde da se obratim.
    Unapred hvala.

    Odgovoreno: 30. 04. 2009.
    • Poštovana Suzana,
      Skidanje tetovaže bilo kojom metodom mora da ostavi neki ožiljak. To se odnosi na operacije dermabrazije, laserom i slično. Nekada je moguće uklanjati tetovažu deo po deo, ali i takva operacija ostavlja ožiljke. Ono što Vama može pomoći je operacija da se postavi tkivni ekspander u regiju pored tetovaže, a potom kada se ekspander napuni tečnošću, da se ukloni cela koža sa tetovažom i izvadi ekspander. Tako se dobija zdrava koža za pokrivanje mesta gde je bila tetovaža. Taj proces dugo traje i dosta je skup. Možete se obratiti najbližoj klinici za plastičnu hirurgiju.
      Pozdrav.