Rodjena sam sa deformacijom prstiju na nogama. Na obe noge su po dva do tri prsta deformisana. Na jednom prstu nemam nokat. Imam 48 godina i ceo svoj život krijem svoja stopala i prste kao "zmija noge", ne smem da obujem papuče sa otvorenim prstima i leti mi je izuzetno teško da nosim zatvorenu obuću. Bila bih Vam zahvalna ako bi ste mi dali bar malo nade da može da se nešto uradi i da se operišu i koliko bi to koštalo u vašoj ustanovi.

    Odgovoreno: 15. 11. 2008.
    • Poštovana Milice,
      mopate se javiti na pregled plastičnom i rekonstruktivnom hirurgu sa tengenskim snimkom oba stopala u dva pravca. Tek nakon preleda stopala i uvida u rengenski snimak može se reći da li je moguća korekcija ili ne. Što se tiče prsta na kojem nemate nokat, odmah da Vam kažem da se to ne može nadoknaditi. Kada bismo mogli da ispravimo prste, Vi biste mogli lakom za nokte na kamuflirate nedostatak nokta.