Dete od tri godine je pozitivno na test streptokok grupe a. Pije sinacilin 250mg/5ml. Interesuje me koju dozu sirupa dati detetu.

    Odgovoreno: 19. 02. 2015.
    • Poštovana,
      Doza sinacillin sirupa za uzrast deteta od 3 godine je 2, 5ml sirupa na 8h. Terapija infekcije grla izazvane streptokokom grupe a treba da traje 10 dana. Nadam se da je dete pregledao pedijatar, jer se infekcija leči ukoliko je u brisu izolovano 50% i više bakterija. Ukoliko je izolovan manji procenat bakterija, infekcija se leči kada su prisutne tegobe kao što su povišena temperatura, bolovi u grlu.