Moze pitanje za bebu od 4 meseca pozitivna na koronu savet, lekovi, skidanje visoke temperature i kako se ponasati? Hvala!!!!

    Odgovoreno: 14. 03. 2022.
    •      Antipiretici koji se daju su: 1. Paracetamol u dozi od 10 do 15 mg /kg po dozi ,na svakih 4 do 6 sati. Početak delovanja  u roku od 30-60 minuta, trajanje delovanja 4-6 sati.

                                                         , 2.Ibuprofen u dozi 10 mg /kg po dozi , na 6-8 sati,ima brži i dugotrajniji efekat nego paracetamol,                                                                   Pojiti dete ,često po malo (koliko hoće) -kesice za oralnu rehidraciju koje se rastvaraju u vodi,  ne preutopljavati  bebu.                                                                             Mlake kupke sa sunđerom i vodom mogu prijati.     Pozdrav                                                                                                                                                                                Dr Vesna Vojnović Čolović,specijalista pedijatrije                                                                                                                                                                                                          pedijatrijska ordinacija  Kinder Care.