Postovana doktorka, Molila bih vas za savet u vezi koriscenja suplementa Babytol vitamin D3+dha omega. Naime, beba sada ima 5.5 meseci i po savetu iz porodilista koristimo vitamim D do prve godine. Sa tim se slozilo i pedijatar, ali je sada promenio misljenje. Beba je rodjena sa manjom velikom fontanelom od 1 cm, sada je 0.5 cm i redovno odlazimo na preglede kod neurohirurga. Pedijatar je rekla da izbacimo vitamin D i da ga ima dovoljno u Aptamil, jer nije sigurna u iztrazivanja da vitamin D ne utice na ranije zatvaranje fontanele. Poceli smo sa uvodjenjem kasica, tako da sada ima jedan nemlecan obrok i 4 puta sisa i pije Aptamil od 210 ml. Ne bih da nesto pogresimo i izbacimo vitamin D i da beba ima kasnije problemsto sad naravno niko ne znam. Da li moze sa se predozira ukoliko i dalje koristimo vitamim D i da li je stvarno iz Aptamila dovoljna kolicina, s obzirom da ce u narednom periodu jesti vise nemlecnih obroka. Hvala unapred na vasem misljenju.

    Odgovoreno: 03. 12. 2021.
    •                Velika fontanela se zatvara prosečno  između  devetog i  osamnaestog meseca.Slobodno nastavite davanje Babytol D3 + DHA Omega  d0 kraja treće godine..        Pozdrav                               Dr Vesna Vojnović Čolović,specijalista pedijatrije                                                                                                                                                                                                          pedijatrijska ordinacija  Kinder Care.