Beba (decak) je na danasnji dan napunio sedam meseci i uradjen mu je ultrazvuk kukova po treci put. Usmenim putem je lekar savetovao nosenje sirokog povijanja i bez sedenja jer kukovi jos nisu zreli (a pravilno su formirani) . Dijagnoya na uputu glasi: graf ib bil. (9bez zrnaca okostavanja obostrano) kontrola za mesec dana. Interesuje me koliko je ozbilno stanje kod bebe i u kojim polozajima bebu mozemo da drzimo jer definitivno on nece samo da lezi. Hvala

    Odgovoreno: 17. 09. 2009.
    • Poštovani,
      To nije ozbiljan problem i jezgra okoštavanja se mogu javiti i kasnije i ne možete dete u tom uzrastu držati isključivo u ležećem položaju. Ako su kukovi dobro formirani nema velike smetnje i da dete sedi kratkotrajno u krilu ili polusedeći. Uradite još jednu kontrolu uz a ako i dalje nije to dobro potražite konsultaciju dečijeg ortopeda.