Poštovana,
    Mojoj bebi se BCG vakcina nije primila. Beba ima 3,5 meseca, i nema ožiljka na ruci, niti je bilo neke reakcije. U dz gde vodim bebu kažu da nema potrebe za revakcinacijom, iako se nije vakcina primila. Ja se brinem, jer vidim da se revakcinacija radi gotovo svuda. E, sad - takođe, znam za slučaj gde nije bilo ožiljka i urađena je revakcinacija, i napravila se velika reakcija, jer se vakcina zapravo bila primila, ali nije bilo gnoja, rane i ožiljka na bebinoj ruci. Šta mi predlažete?
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 03. 09. 2009.

Komentari na pitanje: #34680

    • Postovani,

      Moja beba je primila vakcine do 6.meseca u Americi (gde je i rodjena) ali nije primila Bcg. Sada ima skoro godinu dana, i pedijatrima koji su pregledali spisak vakcinacije nisu pomenuli uopste da fali ta vakcina. Moje pitanje je da li je ona obavezna i da li je neophodno da je primi sada ako je to moguce uopste? Hvala