Poštovani,
    Naš sin koji ima 7 godina je pre oko mesec dana imao visoku temperaturu dva dana, i to je prošlo. Međutim, zadržao mu se kašalj koji je nama jako neobičan. Kada miruje, što znači i dok spava, uopšte ne kašlje, ali kako se pokrene, a uglavnom je u pokretu, počinje da kašlje i to suvi kašalj-više puta za redom, pa se ponekad i zaceni. Zašto je to tako i šta nam je činiti?
    Unapred zahvalna!

    Odgovoreno: 05. 04. 2009.
    • Poštovana,
      nakon infekcije gornjih respiratornih puteva kod neke dece se javlja kašalj na napor i prolazne je prirode. Radi se o reaktivnim disajnim putevima i ponekada je kašalj prisutan i do dva meseca. Nije potrebno lečenje antibioticima. Ukoliko se uz kašalj javlja i otežano disanje i sviranje u grudima, uradite alergološko testiranje. Preventivna terapija od pomoći je montelukast (tabl. Singulair a 5 mg). Prethodno se posavetujte sa pedijatrom koji prati Vaše dete.