1. dr Milena Kostić sirup ferrum može uzrokovati mučninu

    Pitanje broj: #149746

    Poštovani imam bebu 15 mjeseci i primjetila sam da kad krenem da mu prinesem kašiku ustima ili flašicu ima nadražaj na povraćanje. To se dešavalo i dok je manji bio ali sad se sve češće javlja. Ponekad čak kad vidi da pripremam jelo on počinje zijevati kao da ce povratiti. Ponekad imam osjećaj da mu se vrati u grlo sadržaj želudca pa da opet proguta. Pedijatri kažu da to nije nista ali mene iskreno počinje zabrinjavati. Inače beba je odličnog zdravlja samo je malo malokrvan. Hemoglobin je 104 i dat mu je sirup ferum lek. Zadnjih par dana od kada se pojavio nadražaj na povraćanje nisam mu davala sirup. Molim vas za odgovor. Unaprijed zahvalna

    Odgovoreno: 04. 01. 2017.
    • Poštovana,
      Sirup ferrum lek može uzrokovati mučninu, tako da je najbolje da se posavetujete sa svojim pedijatrom da li ima potrebe da se lek eventualno promeni. Najmanje neželjenih efekata će imati ukoliko ga dajete uz obrok ili neposredno nakon obroka.