1. dr Milena Kostić nesvestica pri naglom ustajanju i uspravljanju

    Pitanje broj: #149703

    Dobro veče, imam 17 godina, dešava mi se često nakon ustajanja iz sedećeg ili ležećeg položaja da mi se vrti u glavi i da mi bude sve crno ispred očiju (ovo traje već 2 -3 godine). Bio sam kod pedijatra koji me je poslao kod kardiologa. Kardiolog mi je uradio sledeće: ekg 2x - sinus ritam, nomogram, f 70-83/min, cor: palpatorni nalaz uredan. Svi pulsevi jednaki i palpabilni. Srčana akcija ritmična, tonovi jasni, šum se ne čuje. Ta 125/75 mmhg. Holter pritiska uredan, rađen mi je ehokardiografski nalaz (baloniranje pmk. Ehokardiografski nalaz uredan, krvna slika, urin (se, kks dif. Ks, urin, feremija, šuk, urea, kreatinin ac. Uricum, bilirubin, alt, ast, gama gt, kompletni lipidni status uredan.) . Kardiolog mi je predložio da posetim neurologa (neurološki nalaz: svestan, adekvatan socijalni kontakt se uspostavlj. Glava normokranična, bez znakova svežeg povređivanja. Bulbusi medioponirani, knjugovano pokretni, ny nema, zenice izokorične, očuvanih fmr. Bez jasnih ispada mimične muskulature. Ostali nalaz po kn uredan. Vrat slobodan, očuvane pokretljivosti u svim pravcima, meningealni znaci negativni. Na ge mtr u eurefleksiji, tonus i trofika uredni. Ktr simetrični. Na de mtr u eurefleksiji, tonus i trofika uredni. Kpo u pl. Fleksiji. Hod očuvan, govor uredan) posle toga otišao sam na kontrolu kod pedijata koji mi je dao da uradim analizu krvi na kalcijum, neorganski fosfor i alp (nalaz je uredan). Takođe sam vadio i krv da uradim analize na: beta cross laps, vidamin d3, bakar i magnezijum- trenutno čekam rezultate. Interesuje me šta bi ovo moglo da bude. Hvala.

    Odgovoreno: 04. 01. 2017.
    • Poštovani,
      Svi navedeni nalazi su uredni, time su isključene sve bolesti koje mogu da uzrokuju nesvesticu. Dakle, to je više fiziološka varijacija. Uzrok može biti malo niži krvni pritisak, tako da preporučujem samo lagano ustajanje i uspravljanje, da bi se tegobe povukle.