Poštovani doktore,
    molio bih vas da mi odgovorite na pitanje. Pre 2,5 meseca imao sam udes i tom prilikom pukla mi je čašica. Operisan sam i posle dva meseca prelom nije zarastao čak se i jedan deo žice odvojio. Šta je vaš savet u ovom slučaju,
    unapred hvala.

    Odgovoreno: 11. 06. 2009.

Komentari na pitanje: #30568

    • Bojan Cvejic 26. 12. 2009.

      Molim vas za savet, 10. 9. 2009 sam imao sobracajni udes motociklom i pri tome doziveo otvoreni prelom potkolenice. Uputna dijagnoza je fractura comminutiva aperata cruris lat dex, a zavrsna je fraktura comminutiva aperata cruris lat dex. Fractura baseos ossis metacarpalis iv manus dex sine dislocationem. Od 10. 9. 2009 do 11. 11. 2009 sam imao spoljni fiksator na nozi, 12. 11. 2009 fiksator je skinut i uradjena je imobilizacija noge gipsom sa ugradjenom petom, uradjena je korekcija. Tibija je obrazovala kalus i drzi se na pet cetvrtine, fibula se nije dodirivala i nije obrazovala kalus. Ponovnim snimanjem preko gipsa fibula se ne dodiruje na oko 5mm na snimku i jedan deo kosti se nalazi nize od drugog, nemaju tacku dodira nego preskacu jedna drugu oko 20mm. Tibija i dalje stoji korektno na pet cetvrtine. Moje pitanje je da li ce mi noga biti kraca jer je fibula sada po snimku pocela da obrazuje kalus i da li je potrebna ponovna operacija zbog fibule i koliko ona znaci coveku da normalno hoda. Imam 34 godine i molim vas za savet. Ps. Gips je i dalje na nozi. Hvala bojan