Poštovani,
    Pre svega pozdrav svima koji učestvuju u radu foruma, mislim da je sjajno što postoji ovakvo mesto. Ja sam aleksandar, 88. sam godište i treniram profesionalno fudbal (druga liga). Pre godinu i po dana na utakmici povredio sam koleno, posle 6 meseci to se ponovilo, i evo sada pre mesec dana-ponovo. Osetim kao da mi nešto 'pukne' u levom kolenu i istog trena ja padnem na zemlju. Ne boli toliko u momentu ali sledećeg dana osećam bol i imam veliki otok. Bio sam kod ortopeda više puta rađena mi je punktacija II otok je skoro u potpunosti nestajao međutim ja kad god sam pokušavao da se vratim fudbalu, ponovo sam se povređivao. Nisam žurio, išao sam na fizikalne terapije, jačao nogu u teretani, polako trčao međutim ponovo se to desilo. Radio sam ultrazvuk ali mi je preporučeno da uradim i mr. Danas sam imao zakazanu i magnetnu rezonancu (jedva sam dočekao red) i evo šta kažu nalazi: citat: mr levog kolena pregled je učinjen u se sekvencijama za t1w, t2w i pd u sagitalnim i koronarnim ravnima. U zglobnom prostoru, suprapatelarno i u recesusima prisutna je umerena količina izliva. Ligamenti kvadricepsa i patele, zadnja ukrštena veza i kolateralni ligamenti su urednih morfoloških i mr karakteristika. Prednja ukrštena veza je očuvanog kontinuiteta ali edematozna i raslojena. Meniskusi su pravilne konture, homogenog inteziteta signala. Pokrovna hrskavica očuvana. Pregledane koštane strukture su očuvanog korteksa, urednog inteziteta signala medule. Mr nalaz govori u prilog nategnuća prednje ukrštene veze i umerenog intraartikularnog izliva. Imam kod ortopeda zakazano tek sledeće nedelje pa bih bio jako zahvalan ako bi ovo neko mogao da protumači. Sestra mi je rekla da nije ništa strašno 'osim ukoliko ne planiram da se profesionalno bavim sportom'. Ja sam rekao da planiram da se bavim a ona je rekla da ću onda morati da se konsultujem još jednom sa ortopedom. Dakle interesuje me molim vas ako neko može da mi odgovori na pitanje, da li je ovo kraj za mene ili ipak postoji još neka nada a da ne mora operacija? Ako je to nužno, idem i to ali me interesuje šta vi mislite o ovom nalazu.
    Veliki pozdrav svima, željno iščekujem odgovor.

    Odgovoreno: 19. 05. 2009.
    • Poštovani,
      Neophodan je pregled ortopeda i artroskopska hirurška intervencija pošto vaša aktivnost zahteva profesionalno bavljenje sportom.
      S poštovanjem, dr Ivan Micić