Imam na malom prstu povredu poznatu kao mallet finger ili kosarkaski prst, od koje je nazalost proslo godinu i po dana, a prst nije zalecen kako treba zahvaljujuci losim savetima lekara. U pocetku mi i nije toliko smetalo, ali sada usled bilo kakvog angazovanja prsta, osecam veoma neprijatnu napetost u prstu i jako mi smeta. Resenje je pretpostavljam operacija, ali me zanima koliko bi bila uspesna i isplati li se uopste raditi operaciju. Hvala unapred.

    Odgovoreno: 10. 12. 2012.

Komentari na pitanje: #108907

    • Poštovani, zadobio sam rupturu tendinis extensiors srednjeg prsta. Predlog ortopeda je bila nošenje udlage a predlog hirurga fiksacija sa K iglom. Molim Vas za savet. Šta je bolje? Povreda je sveža.

    • Boban vukovic 12. 12. 2012.

      Mnogo vam hvala na odgovoru, ali me zanima i da li operacija moze imati negativnih posledica, ne bih da stanje napravim jos gore.