1. Uticaj leka Ciprocinala na dojenje bebe

    Pitanje broj: #150695

    Postovani,

    Imam bebu od deset dana i zbog bakterije u brisu lohija, dobila sam da pijem Ciprocinal antibiotik dva puta dnevno 5 dana, pa je moje pitanje, da li smem da dojim bebu i koliko je opasno po nju?

    Unapred hvala.

    Odgovoreno: 21. 02. 2017.

Komentari na pitanje: #150695

    • Aleksandra Đorđević 27. 08. 2023.

      Poštovani, nedelju dana pre porođaja sam pila Ciprocinal zbog ešerihije koli. Nakon porođaja mi se pojavilo mleko braon boje i obustavljeno dojenje. Da li je na promenu izgleda mleka uticao antibiotik koji sam pila i da li generalno antibiotici utiču na promenu izgleda boje mleka? Pozdrav.

    • Dobila sam da pijem lek ciprocinal zbog operacije 7 dana na 12 sati. Da li bih smela da dojim bebu?