Poštovani, uradio sam analize krvi (kks) , svi rezultati su mi dobri osim u delu gde piše sedimentacija tj. Wbc flag - small nucleated cell, sedimentacija mi je 8, molim vas da mi ukratko objasnite šta znači gore navedeni pojam. Hvala

    Odgovoreno: 01. 02. 2010.
    • Poštovani,
      Sedimentacija vam je normalna a uočeno je da su vam u delu i opisu belih krvnih zrnaca male nukleotidne ćelije osetljive. Dakle, potrebno je tumačiti celokupne leukocite i sve njene elemente kojih kako ste videli ima više. Pretpostavljam da je sve drugo bilo u granicama normale tako da vam je ovaj nalaz samo opisni tj. Normalan.