Molim vas za pomoc! Naime pre dve godine sam se igrajuci sa decom povredila na desnoj strani kicmenog stuba malo sire i tada jebila prisutna ukocenost 10 dana koju sam lecila raptenom k nisam mogla nogu da podignem u vis da koracam nego sam je bukvalno vukla po zemlji. Ove jeseni pre 6 dana pravila sam ajvar i malo opteretila kicmu posto sam sve sama radila i sada je ponovo aktuelna ukocenost u desnom delu ali malo iznad debelog mesa prema kicmi. Pijem rapten i mazem fastum gel i sve je dobro dok deluje ali posle opet isto. Nisam napomenula da ne mogu da udahnem do kraja jer me onda probada jako. Unapred zahvalna aleksandra

    Odgovoreno: 18. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Posto ste probali sa raptenom sada pređite na paracetamol 500 dva puta dnevno. Eventualno dodajte polivit b jednu dnevno. Nije potrebno potpuno mirovanje samo je potrebno vreme (oko 15 dana) . Tegobe će se postepeno povlačiti, a sa tim i vi prestanite sa paracetamolom (nakon nekoliko dana) . Ako se stanje ne smiri, posetite lekara.