Poštovani, sa 25 godina mi je ustanovljena discus hernia l5s1 dorzomedijalno levo, koju sam zadobila tako sto sam se povredila na aerobiku. Nakon šestonedeljne rehabilitacije u banji koviljači tegobe su se redukovale, a danas skoro i da nemam problema. Moje pitanje je: da li postoji mogućnost da mi se tokom trudnoće, koju planiram za godinu-dve dana, stanje pogorša i da li je carski rez pouzdano rešenje kako bih sačuvala kičmu? Hvala vam i srdačan pozdrav

    Odgovoreno: 12. 12. 2010.
    • Poštovana,
      Mislim da ranija diskus hernija nije razlog za carski rez. Za trudnoću se pripremite vežbanjem kako su vas naučili u banji. Više o ovoj temi sam pisao na sajtu
      http: //www. Neurohirurgija. In. Rs/diskus_hernija. Htm najlakše se dolazi do njega ako iskopirate naziv sajta u google