Postovanje. Bolujem od psorijaze vulgaris vec 20 god, imala sam po rukama i nogama, pa sam u ljetnom periodu koristila dermo-vate, mast kako bi mogla da nosim odjecu kratkih rukava. Medjutim bolest se rasirila po citavom tijelu i cesto imam male cireve, sta mi savjetujete, i koja mast je najbolja za psorijazu? Unapred hvala

    Odgovoreno: 04. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Psorijaza je kožna bolest koja može da bude vrlo proširena i da zahvata velike površine kože. Ponekad nije dovoljno koristiti samo masti, moguće je lečenje i nekim lekovima, fototerapijom i sl zbog toga je najbolje da se javite dermatologu koji će proceniti stepen izraženosti i preporučiti odgovarajuće lečenje.