Postovana doktorko, nas problem tj. problem mog supruga(ima 24 godine) je opadanje kose, kao i masna kosa. Nije u pitanju nasledni faktor, vec verovatno stres koji je veliki problem danasnjice. Kosa ne opada obilno, vec se samo primecuje proredjenost na temenu. Naravno posetili smo dermatologa koji mu je kao terapiju dao lek Propecia 1mg.(svako vece po 1 tabletu) i sampon Sebiprox(2 puta nedeljno). Kroz pricu je pomenuo da kosa koja je opala nikada vise nece izrasti,sto me je iskreno jako zacudilo i zabrinulo,pa bih stoga zelela cuti i vase misljenje?Kao drugo ne znamo kojim samponom je pozeljno da pere drugim danim kosu,jer koliko se masti nemoguce je prati je samo 2 puta nedeljno?I da li je uopste dozvoljeno prati kosu svaki dan eventualno svaki drugi dan?Koliko je stetan gel za kosu(nebitno koji L'oreal,Taft...)?Da li ga sada sme stavljati?Koliko je sve to preporucljivo? Hvala unapred...

    Odgovoreno: 20. 02. 2008.
    • Na nasem sajtu su vec detaljno obradjene sve vrste alopecija koje su zapravo posledica pojacanog opadanja kose.Na osnovu Vaseg pisma rekla bih da je rec o tipicnom muskom tipu celavosti.(Alopecia androgenes)Kako ste se vec javili dermatologu koji je ordinirao terapiju predlazem Vam da se pridrzavate datih saveta i da se sa njim dogovorite sta i kako treba koristiti dr Zorana Zlatanovic dermatovenerolog