imam kcerku 6 god. prije 10 dana otkrila sam da ima gljivicnu infekciju   koja se naziva Tinea capitis et faciei.primjetila sam da joj opada kosa   i   pojavio se gnjojni iscjedak na vlasistu.zanima me dali ce tu trajno   opadati kosa,i nacin lijecenja?

    Odgovoreno: 04. 02. 2008.
    • Gljivicne infekcije kosmatog dela glave zahtevaju sistemsku  primenu antimikotika.Ali pre zapocinjanja terapije je neophodno  obaviti sve dijagnosticke procedure.Javite se dermatologu i sledite  njegove savete.Ukoliko Vas nesto vise interesuje javite se  ponovo,pokusacu da odgovorim na Vasa pitanja.  dr Zorana Zlatanovic  dermatovenerolog