Već duži vremenski period, a otprilike 2 godine otpao mi je nokat 3-4 puta na palcu noge. Sve poćinje tako da gornji deo nokta loše raste t. J. Gužva se, a ispod raste novi žućkaste boje koji gura i odbacuje stari. Po preporuci lekara opšte prakse koristila sam mast lamisal kji mi nije pomogao, a sad mi je i palac crven t. J. Upaljen. Molim hitan odgovor, te prilažem sliku. Zabrinuta subotičanka.

    Odgovoreno: 13. 02. 2010.
    • Poštovana,
      Potrebno je postaviti dijagnozu. Uradite nativni preparat i kulturu na gljivice. U odnosu na rezultat treba propisati terapiju. Zapaljenje okolne kože-perionixis može se javiti bez ikakvog uzroka. Pokušajte crem. Triderm 2x dnevno par dana.