Poštovanje,
    imam jaranicu koja sumlja da je trudna jer joj menstruacija kasni 2 dana, imala je više odnosa u jednoj sedmici. Ima 15 godina, ako jeste možete li mi reći ima li šanse da ona očisti to začeće nekim tabletama ili nečim, a da joj roditelji ne saznaju. Eto ako joj možete pomoći bio bi vam zahvalan.
    Pozdrav

    Odgovoreno: 17. 06. 2009.
    • Poštovana,
      kažite jaranici da ode u neku laboratoriju i uradi vrednost beta HCG-a iz krvi. Ako je vrednost manja od 5 nije trudna. Ako jeste postoje pilule za prekid malih trudnoća - medikamentni abortus, ali pošto se radi o maloletnoj osobi, moraće da znaju roditelji. Svejedno treba da se javi svom ginekologu za dalja uputstva, redovne kontrole i savet o kontraceptivnim pilulama