Dobila sam pre 5 dana i mojom grskom uzela sa kontraceptivne pilule na 3. Dan menstruacije. Ovo mi je pocetna kutija, na upustvu je pisalo da trebam prvi dan da uzmem. Sad se desava to da krvarenje nikako da se uspori. Desavalo mi se vec ranije da krvarenje nece da se uspori pa mi je ginekolog dao orgametril. Sta vi mislite da li bih ja to smela da uzmem na svoju ruku postoo je vikend a lekara bih mogla tek da zakazem za sredu. Da li da prekidam sa kontraceptivnim pilulama

    Odgovoreno: 23. 06. 2012.
    • Poštovana,
      Pretpostavljam da ste već rešili dilemu. Za ubuduće, kontraceptive bi trebalo koristiti od prvog dana ciklusa ali može da se počna i između drugog i petog s tim da se koristi dodatna zaštita. S obzirom da već koristite hormonsku terapiju ne vidim svrhu korišćenja i orgametrila ali ipak sve zavisi od uz nalaza