Imam ćerku od 5 god. Posle porođaja imam obilne menstruacije, krvne ugruške (komadi) . Od prošlog meseca sam počela da pijem mikroginon, po mišljenju ginekologa, ali javila mi se otečenost nogu, intezivne, učestale glavobolje. Šta mislite, da li da nastavim i ovaj mesec sa mikroginonom ili bi mi preporučili nešto drugo, jer moj ginekolog misli da imam hormonski poremećaj, odn. Manjak progesterona.

    Odgovoreno: 26. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Žao mi je što kasnimo sa odgovorom, ali tegobe koje opisujete su moguće u prva dva-tri meseca uzimanja kontraceptivne pilule i najčešće su prolazne, a značajno mogu da urede ciklus i smanjuje se obilnost krvarenja.
      moj savet bi bio da ipak ukoliko tegobe nisu prevelike nastavite sa kontraceptivnom terapijom.