Postovani, prosli mjesec radila sam nalaze koji su uredni s tim da mi je jedan jajnik cistican koji ne predstavlja veliku opasnost i ne smeta zacecu. Vec 3 mjes. Ja i partner radimo na bebici i do sad testovi su bili negativni. Ciklus mi je redovan menst. Dobila sam 30. 04 trebala dobiti 30. 05 ali mi je kasnila 5 dana i dobila 05. 06. Uradila test 02. 06 koji je negativan. Menst. Je popracena obilnijim smedjim sekretom nego inace, a krvarenje je popraceno ne cesto ugruscima krvi. Zanima me da li je u pitanju lazna menst. (moguca trudnoca) ili je u pitanju obicna menst.

    Odgovoreno: 10. 06. 2015.
    • Poštovana,
      Ako je test negativan onda niste trudni, cisticni/policisticni jajnici su posledica hormonskog poremecaja, savetujem vam da proverite hormonski status: fsh, lh, estradiol. Progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa i prolaktin samo 14dan ciklusa (obratite paznju na nivo progesterona 21 dan ciklusa)