Poštovani, imam 34 god. I pokušavam da ostanem u drugom stanju već godinu i po dana. Molim vas za tumačenje nalaza. Šta je oeu (koji je kod mene tačkast, i šta to znači) ? Kolposkopski nalaz je: "epitel egzocerviksa prostrana ree, perifernije na obe usne dva mala polja aw epitela, sch negativan. " ovo je pregled radjen u privatnoj polikliniki. Doktor kaže da imam ranicu na grliću, što mi nijednom nije pomenuto u proteklih godinu dana koliko posećujem dz zvezdara. U februaru sam radila u batut-u briseve na hlam. , mikopl. , itd. I sve je negativno.

    Odgovoreno: 19. 05. 2015.
    • Poštovana,
      Vas kolpokopski nalaz je posledica dugo trajne upale grlica materice (cervicitis & colpitis) koju treba adekvatno leciti.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu stetoskopa.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com