Poštovani, molim vas recite mi šta da radim. Rodjena sam bez jednog jajnika, na drugom sam imala ciste koje su se nakom svake operacije (3do sada) vraćale, tako da su i sada tu. U zadnjih par meseci tačnije od januara imam česta, duga i obilna krvarenja. Februara mi je uradjena kiretaza zbog toga histoloski nalazi su u redu ali su se krvarenja vratila. Moja dr mi savetuje laporoskopsko uuklanjanje ciste i jajnika. Imam 42 godine, što znači da sam ako mi se ukloni jajnik u menopauzi i da ću nakon toga morati dobijati hormonske terapiju. Molim za vaše stručno mišljenje, u velikoj sam nedoumici i neznam šta da radim. Moja dr misli da je najbolje ukloniti jajnik jer je sigurna da će se čista ponovo vratiti. Šta mislite vi i dali hormonska terapija i uopšte prinudna menopauza imaju štetnih uticaja na moje zdravlje. Unapred vam puno hvala

    Odgovoreno: 10. 05. 2015.
    • Poštovana,
      Cisticni/policisticni jajnici su posledica hormonskog poremecaja, savetujem vam da proverite hormonski status: fsh, lh, estradiol. Progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa i prolaktin samo 14dan ciklusa (obratite paznju na nivo progesterona 21 dan ciklusa) , inace razlicite su prakse u nacinu lecenja, licno smatram da je bolja da primate adekvatn hormonsku terapiju u pokusaj da izbegavati operativni zahvat.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com