Postovani pisem vam u vezi jednog problema koji traje vec godinu dana vezano oko moje devojke s kojom sam godinu ipo. Pre te devojke sam bio s jednom koja mi je prenela hpv i nakon par meseci veze sa sadasnjom curom pojavilo mi se oko polong organa 2-3 bradavice (tad sam ja mislio da je mladez) i nisam obracao paznju dok se nije pojavilo kod moje devojke i kad sam pogledao video sam promene u vidu sitnih bradavica, zatim pogledali na internetu i videli da se radi o kondilomima, inace da stvar bude gora moja devojka ima dijabetes tip1 (insulinski zavisnik) . Odemo kod ginekologa uradi briseve sve uredno i preporuci nam skidanje kondiloma spaljivanjem ali nam je to uradeo na crno i na brzinu i naplatio mi je 120 eu za 20 min posla, zatim su se ubrzo povratili kod devojke, ona uplasena jer joj je bilo dosta bolno nije htela ici ponovo, nakon par meseci porasli su, ja joj predlozio da odemo kod mog poznanika koji radi u bolnici dugogodisnji ginekolog, razgovaramo on predlozi spaljivanje i iznesemo mu to da je boli itd i on rekao onda da radimo pod punom anestezijom, covek je primio u bolnicu na jedno prepodne uradeo ali ih nije sve skinuo kako ne bi bile prevelike rane i evo sad se spremamo ponovo da idemo. Planiramo privatnu kliniku u zajecaru. Recite mi kako i sta da uradimo kako bi to bilo uspesno. Da li postoje neke kreme i tablete koje se bore protiv toga. Normalno da se ide na spaljivanje ponovo jer ih ima a inace se prostiru s unutrasnjih strana usmina i na ulazu tj onom prstenu s tim odnosi su nezamislivi, tacnije nismo imali odnose vec 6 meseci mozda, inace kod mene se ne ponavljaju uopste. Unapred zahvalan na basem odgovoru.

    Odgovoreno: 21. 03. 2015.
    • Poštovani,
      Kondylomi su posledica dugo trajne upale grlic amterice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti, inace razlicite su prakse u nacinu lecenja, spaljivanje obicno se leci kondilomi kao posledica upale.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu stetoskopa.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com