Postovani, interesuje me i vase misljenje, pa ako bi mogli da mi protumacite datu dijagnozu: d25 leiomyoma uteri n70. 0 salpingitis et oophoritis acuta bill. N86 erosioctopia cervicis uteri o71. 3 laceratio cervicis uteri obstetricia bill. Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 23. 02. 2015.
    • Poštovana,
      Vas nalaz je posledica dugo trajne upale grlica materice (cervicitis & colpitis) koju treba adekvatno leciti, razlicite su prakse u nacinu lecenja.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu stetoskopa.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com

      Pozdrav

Komentari na pitanje: #135088

    • Dijagnoza leiomyomauteriD25 uterus u avf. ap6.5cm miom na fundusu. 4.5cmizoehogensa uterus om molim vas Šta to znači i dali je za operaciju ili praćenje unapred hvala

    • Želim vas savet. Glić materice ima rascep koji je nastao pre sedam godina prilikom porođaja, a tada nije ušiven. U toku ovih 7 godina imam učestale vaginalne infekcije, bolne odnose, često tupe bolove u donjem delu stomaka( osećam kao da imam žar u vsgini) i s vremena na vreme jake i oštre, sevajuće bolove u predelu jajnika. Nakon kiretaže i uzimanja biopsiju sa grlića materice, dr mi savetuje da se podvrgne ušivanju grlića materice. Šta vi mislite o tom zahvatu? Unapred zahvalna!