Postovani, imam 19 godina, i vec 2 meseca me setaju po lekarima zbog upale besike ili cega vec ne znam, javili su se posle prvog seksulanog odnosa sa sadasnjim deckom u periodu od 24h posle odnosa i stalno se javljaju u tom vremenskom periodu, peckanje pri mokrenju a i tokom celog dana su prisutni, uradila sam analize mokrace 3 dana za redom nista nije pronadjeno, uradila sam detaljni nalaz mokrace pronadjen je enterococuss u malom broj, zatim sam uradila i vaginalni bris takodje je pronadjen enetrococuss i eserihija. Decko je uradio takodje analize urina sve su ciste, dok je bris uretre sadrzao enterococus takodje u malom broju, i njemu je prepisan cefaleksin, zaboravila sam da napomenem da on nema nikakve tegobe. Pila sam levofloksacin od 500mg 5 dana koje mi je doktirica prepisala, i koristila sam vaginalete orvagil od 500mg, ni to mi nije pomoglo. Pomogne mi vrlo kratak period 2 dana, i nista opet se sve pojavljuje. Bila sam i kod ginekologa, receno mi je da je ginekoloski sve uredu. Molim vas za savet, unapred hvala.

    Odgovoreno: 30. 12. 2014.
    • Poštovana,
      Savetujem vm da uradite profesionalni kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis & colpitis) koju treba adekvatno leciti.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu stetoskopa.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com