Postovani doktore aburas, radila sam progesteron 21 dana ciklusa, i rezultat je bio 16 nmol/l (ref. Vr. 9-75 nmol/l) , a to je bio ciklus u kojem sam zatrudnela, tj vec je doslo do zaceca. Sada sam u sestoj nedelji. Ginekolog mi je prepisao utrogestan 3 x 200 mg dnevno, i rekao da je sve jedno uzimam li oralno ili vaginalno. U uputstvu za primenu leka sam videla da se ovako visoke doze daju jedino kod ivf, te sam konsultovala drugog lekara koji mi je rekao da ne treba da uzimam utrogestan jer on moze da blokira centre u organizmu koji proizvode progesteron. Kakvo je vase misljenje? Hvala unapred!

    Odgovoreno: 28. 10. 2014.
    • Poštovana,
      Kasno sam dobio vase pitanje, mozete slobodno da koristite utrogestan 3x200 mg ako imate kontrakcije zatim kad se stabilizuje vase stanje smanjite dozu na 3x100.