Postovani, imam 16 godina i nedavno sam uocila kvrzice na preponama. Tvrde su, velicine zrna graska, i bolne na dodir. Takodje sam primetila da mi je predeo oko vagine i sama vagina malo upaljena, sto prouzrokuje uzasan svrab. Da li to treba da se leci ili ce proci samo od sebe i sta je uzrok tome? Citala sam o tome i bojim se da to moze biti neka ozbiljna bolest ili u najgorem slucaju, rak. Ne smem se obratiti ni majci ni lekarima za pomoc, jer se bojim sta cu otkriti. Veoma sam uplasena, zato vas molim za pomoc. Unapred hvala!

    Odgovoreno: 09. 08. 2014.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) .