Pre dva meseca sam imala jaku upalu besike izazvanu eserihijom, zatim nakon lecenja, u trajanju od dve i po nedelje antibioticima iz grupe hinolona i panklavom, su mi se simptomi sa vremena na vreme vracali. Upucena sam na ginekologa, jer su mi lekari rekli da je sa strane urinarnog trakta sve u redu, a ucestali poziv na uriniranje, od kap-dve, uz bol i peckanje mogu biti uzrok neke gljivicne infekcije. Nakon pregleda ginekologa je eliminisana opcija da je u pitanju gljivicna infekcija, ali sam poslata da radim grupu vaginalnog sekreta. Bila je 3. Nakon primene vaginaleta, polygynaxa od 8 dana i 6 dana pauze, otisla sam na kontrolu gde su videli da mi je vs sada iz 5. Grupe. Prepisana mi je terapija od 10 primene dana orvagil tableta i isto toliko dana primene orvagil vaginaleta. Nakon primene prve vaginalete sam osetila jak svrab, sasusenost, peckanje (vise osecaj grebanja po sluzokozi) i blago krvarenje. Trenutno mi je 4. Dan terapije. Moje pitanje je da li je to normalna reakcija na vaginalete ovog leka i da li bih mogla preventivno da primenjujem nistatin, jer je ipak jaka terapija antibiotika? U svog ginekologa imam sve manje poverenja, a osecaj peckanja i bola tokom mokrenja nije iscezao. Sta da radim?

    Odgovoreno: 30. 07. 2014.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da uradite kolposkopski pregled sa da bi ste proverili dali imate upalu grlica maetrice (cervicitis & colpitis) , savetujem vam da se isperite rastvorom sodom bikarbonom ili hipermanganom sto cesce posebno pre aplikacija vaginalete.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu stetoskopa.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com