Poštovani! Prije oko 2 mjeseca bila sam kod ginekologa i uz standardne probleme (povećan ph-oko 6) saznala sam kako imam gardnerellu, upalu jajnika i manji polip na maternici. Upalu sam izliječila antibioticima, gardnerellu vaginaletama, a polip kontroliram pregledima (anemična sam) . Ginekologinja mi je rekla da partneru s kojim sam tada bila prekinula ne govorim ništa o bakteriji jer ona nema nikakve posljedice za njega i da se muškarci sami od sebe izliječe od te bakterije. No nedavno smo se pomirili i gardnerella se ponovno javila. Zanima me mogu li ponovno koristiti vaginalete i što partner treba poduzeti?

    Odgovoreno: 09. 05. 2014.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da uradite polypectomiju (skidanje polipa) , jer polyp je posledica dugo trajne upale grlica materice (cervicitis) .