Poštovani, imala sam sam dva porodjaja prvi pre devet godina i drugi pre dve. Neposredno posle drugog mi se često dešavalo sa mi izlazi vazduh iz vagine ne samo u toku sexa već i tokom svakodnevnih aktivnosti, npr. Kad kleknem na kolena ili kada se saginjem. Mislila sam da je to zbog oslabljenih vaginalnih mišića i da je normalno i zaista je prošlo, oko godinu dana se nije dešavalo. Sada je ponovo počelo i stvara mi problem jer se dogadja tokom spremanja kuće, vežbi u teretani, itd. Neverovatna je količina tog vazduha, dešava se po 30 sekundi da "ispuštam" vrlo glasne zvuke. Negde sam pročitala da vazduh koji ulazi u vaginu može da izazove emboliju a kod mene ga ima baš dosta, da li je moja zabrinutost osnovana? Unapred hvala na odgovoru.

    Odgovoreno: 10. 04. 2014.
    • Poštovana,
      Izlazak vazduh iz vagine se desava posle porodjaja ili hronicne upale grlica materice, zato vam savetujem da uradite kolposkopski pregled sa cervikaln im i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate hronicnu upalu grlica materice (cervicitis) .