Postovani, imam ranicu na grlicu materice - kolposkopijom je utvrdjeno da je obicna ali velika. Vec dve godine bezuspesno lecim sekret, uglavnom je terapija bila samo vaginalete (macmiror, polygynax) a jednom i uz antibiotik. . . . Kao sto rekoh - bezuspesno. Papa - ll, sekret - lll, i tek sad, na moju inicijativu uradjene su mi dodatne analize. Test na hlamidiju, ureaplazmu i mikroplazmu je negativan, a bris vagine i cerviksa - epitelne celije, veliki broj pmn leukocita, cervikalno, gram pozitivni bacili, kokobacili i gram pozitivne diplokoke. Kod svog ginekologa u studentskoj sluzbi ne zelim da idem jer nema svrhe, opet ce me docekati sa pitanjem "sta hoces da ti dam? ", a za privatno lecenje nemam novca, pa vas molim da mi pomognete i kazete sta da radim. Hvala.

    Odgovoreno: 04. 03. 2014.
    • Poštovana,
      Ranica na grlicu materice i opis cervikalnog brisa su posledica dugo trajne ne adekvatno lecene upale grlica materice (cervicitis & colpitis) , na zalost ne mozete je izlecite bez lekarskog nadzora, razlicite su prakse u nacinu lecenja.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com