Poštovani, u 30-oj nedelji trudnoće i imam povećan sekret. Nakon urađenog vaginalnog i cervikalnog brisa, rezultati su sledeći: -bak kultura vag brisa (streptococus agalactiae masa) -bak kultura cerv brisa (patogene bakter nisu izolovane) -mikološka kultura v i c brisa (gljivice iz roda candida nisu izolovane) nativni pregled trichomonas vaginalis nije nađen. Pre par nedelja sam u c brisu imala kandidu i pila canesten 3. Molim vas recite mi da li je plod ugrožen i koliko je opasno po zdravlje majke i ploda. Hvala unapred

    Odgovoreno: 29. 11. 2013.
    • Poštovana,
      Bez panike, cesto bude pojacan sekret u trudnoci, nece plod biti ugrozan, samo zamolite vaseg ginekologa da vam ponovi bris posle svake terapije.