Postovani, nedavno sam pocela da koristim kontraceptivne pilule (lindynette 20) pa bih imala par pitanja u vezi istih: - koliki je stepen zastite od nezeljene trudnoce i da li je neophodno koristiti jos koji vid kontracepcije? (napominjem da se "pridrzavam pravila" da pilulu uzimam uvek u isto vreme) - da li pilula stiti od nezeljene trudnoce i u onom periodu pauze od 7 dana kada ne pijem pilulu? - da li uzimanje alkohola (povremeno i umereno) umanjuje dejstvo pilula? - da li lekovi umanjuju dejstvo pilula? - da li vec posle prvog meseca uzimanja pilula mogu ocekivati smanjenje menstrualnih tegoba? Unapred hvala na odgovoru

    Odgovoreno: 25. 11. 2013.
    • Poštovana,
      Pod oralnim kontraceptivnim pilulama zasticeni ste 99% , nema potrebe za dodatnom zastitom, ne mojte da pijete alkohol 2 sata pre uzimanje tablete i 2 sata posle uzimanje table, imacite pozitvne rezultate sto se tice menstrualnih tegoba.