Poštovani, nedavno sam bila na redovnom pregledu, jer planiram trudnoću i tom su mi prilikom, analizom brisa, pronašli kandidu i ureaplazmu. Trenutno koristim terapiju, ali me interesuje da li ove dve nadjene bakterije mogu biti razlog da do sada nisam ostala trudna, jer pokušavamo već godinu dana.

    Odgovoreno: 24. 10. 2013.
    • Poštovana,
      Moze biti jedan od razloga, proverite hormonski status (fsh, lh, estradiol. Progesteron, 7, 14, 21 dan ciklusa i prolactin samo 14 dan ciklusa) .