Postovani, hvala vam na savetu, uradila sam test za trudnocu, rezultat je pokazao da sam trudna. Sad imam drugi problem, poslednje dve godine pojavila mi se epilepsija, a pre oko 6 meseci pocela sam da pijem lekove za epilepsiju i antidepresive. Za epilepsiju sam od marta do juna pila samo tegretol 500mg dnevno, a od juna + krppru 3000mg dnevno. Od juna do pre dve nedelje pila sam antidepresive, 100mg dnevno zoloft i 2mg dnevno ksalol. U septembru sam antidepresive postepeno smanjivala doze zolofta i ksalola i na kraju potpuno ukunula. Dok za epilepsiju trenutno pijem samo krppru 3000mg dnevno i tegretol 500mg dnevno. Za sada se dobro osecam, od kako sam postala trudna za razliku od ostalih zena jos nisam imala nikakve mucnine, niti vrtoglavice, verovatno od lekova za epilepsiju koje sprecavaju. Isla sam kod ginekologa, on je potvdio da sam trudna (da ulazim u petu nedelju trudnoce) i prepisao mi lek za produzenje trudnoce. Za 6. Decembar imam od ranije zakazano na institutu za neurologiju. Pa vas molim na neki vas strucni savet, posto se jako brinem za bebu da bude kako treba? I da li pomenuti lekovi za epilepsiju ugozavaju trudnocu? Kao i antidepresive sto sam pila do pre 2 nedelje? Unapred hvala! Milena.

    Odgovoreno: 20. 10. 2013.
    • Poštovana,
      Sto se tice simptoma trudnoce, dobro je sto ih nemate za sada, savetujem vam da se priderzavate terapije za odrzavanje trudnoce, pozelne su cesce konsultacije sa vasim neurologom u vezi vasih epileptickih lekova koje uzimate.