Poštovani, imam izraslinu na preponi veličine oko 3 cm. Dermatolog mi je rekao da je to virusna bradavica, ali da ne sme on da mi ukloni, jer je u genitalnoj regiji. Po pregledu kod ginekologa, poslata sam na kirurgiju sa sledećim uputom/dijagnozom: tu vulvae (reg incisurae labio-femowalis) pro tumorectomia et hp. Ne razumem latinski, pa ako bi mi mogli protumačiti šta znači navedena dijagnoza, bila bih vam jako zahvalna. Da li to znači da imam rak? I da li imam šanse da preživim? Inače ova izraslina (bradavica, valjda?) mi se pojavila pre oko godinu dana, kada mi se pojavilo još par bradavica po ostalim delovima tela, njih sam uklonila radiotalasima i nije bilo komplikacija. Pomenute promene na koži su mi se pojavile usled pada imuniteta- zbog stresa i oslabila sam za mesec dana oko 9 kg (nisam želela da smršam, ali usled stresa sam smršala nenamerno i naglo) . Unapred hvala na odgovoru s' poštovanjem

    Odgovoreno: 03. 08. 2013.
    • Poštovana,
      Bez panike, poslati ste da se ta bradavici otkloni hriruskim putem (to se radi ambulantno) i ta bradavica da se posalje na histopataloso analiza, bice sve uredu.