Dobar dan. Na terapiji sam klomifena i dufastona 5 ciklusa. Prva 4 ciklusa progesteron mi se kretao od 4-11 na 21 dan ciklusa, sada u petom ciklusu mi je 23, 10 (ref. Vrijednost-luteinska faza 1, 2-15, 9) , naravno imam pcos desni jajnik. Molim vas da mi pojasnite nalaz progesterona i dali je moguća trudnoća? Hvala

    Odgovoreno: 18. 07. 2013.
    • Poštovana,
      Normaln vam je nivo progesterona pod takvom terapijom, moguce je da dodje do trudnoce, ako vam bude izostala menstruacija uradite test za trudnocu.