Poštovani, nekih nedelju dana osećam neku promenu u levoj dojci, preciznie u predelu bradavice, neko blago peckanje, tačnije nepriatnost kad predjem rukom i to samo u centru. Nikada pre nisam osećala ovu promenu, u pms-u imam bolove koji me prate od prve menstruacije ali nikad nisam ovo osecala. Na izgled mi se čini da se ništa nije promenilo tj da je sve kao i pre. Imam 21 godinu, ne pijem nikakve lekove, nemam nikakav iscedak iz bradavice. Ginekološki nalaz od poslednjeg pregleda koji je bio pre tri meseca je uredan. Pošto mi je zakazan pregled tek za dve nedelje ne znam šta da očekujem pa me zanima vaše mišljenje šta bi to moglo da bude. Pozdrav

    Odgovoreno: 02. 07. 2013.
    • Poštovana,
      Savetujem vam prvo da uradite uz dojke, ako je sve uredu, proverite hormonski status (fsh, lh, estradiol. Progesteron, 7, 154, 21 dan ciklusa, i prolactin samo 14 dan ciklusa) , takodje uradite i ginekoloski uz, posle 20 dan ciklusa da bi ste proverili da li imate cisticne jajnike.