Moja ćerka ima 13, 5 godina, prvu menstruaciju je dobila sa 11 godina. Ciklusi su uglavnom redovni na 26-28 dana, krvarenja traju 6-7 dana (i moji ciklusi su obimni i traju toliko) . Prošlog leta je jednog meseca ciklus bio na 45 dana, ali nadalje se opet vratio u normalu. Ovog meseca krvarenje je oskudno, ali traje već 10 dana. Nema nikakve tegobe ni bolove, niti bilo kakve druge promene. Da li je potreban odlazak kod ginekologa ili je takva pojava uobičajena za taj uzrast. Ako smatrate da je potreban pregled kod ginekologa, zamolila bih vas da mi preporučite gde da je odvedem, jer je to njen prvi susret sa ginekologom, što može biti veoma presudno za njenu dalju brigu o svom telu. Živimo u beogradu. Hvala!

    Odgovoreno: 19. 06. 2013.
    • Poštovana,
      To je normalna pojava u ovom uzrastu, verovatno ce se regulisati samo po sebi. Ako je dete psihicki spremno i zeli, mozete eventualno preventivni ginekoloski i uz, pregled da uradite.