Postovani, zanima me sta treba da proverim da bih znala da je sve uredu da ostanem u drugom stanju. Na ultrazvuku i pregledu kazu da je sve uredu a vec godinu i tri meseca ne ostajem trudna. Koje hormone treba da proverim i da li treba i stitnu zlezdu? Hvala vam unapred.

    Odgovoreno: 30. 04. 2013.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da proverite hormonski status (fsh, lh, estradiol, progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa i prolactin samo 14 dan ciklusa) za pocetak, takodje vam savetujem da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima. Savetujem da vas partner proveri spermogram i spermokulturu.