Postovani ponovo vam se obracam. Ovako ja sam 30 novembra poslednju menstruaciju imala. 13 decembra sam imala odnos. Ubrzo radila testove cak i beta hcg iz krvi koji je ukazivao na malu trudnocu. U januaru su mi rekli da se vidi mesak i da dodjem ponovo jer je rano jos malo. Tako sam isla na preglede i onda sam 13 februara bila u narodni front da radim dabl test js sam mislila da sam 12 ali sam cekala jos nedelju da budem 12. Rekli su mi da je beba za nedelju naprednija i da je termin 6 septembar. Kada sam primljena pisalo je ovako: ii1/2-iii, a pustena sam 21februara i pisalo je iii. Nakon toga 17 aprila sam opet na kontrolu primljena u 20 nedelji i pise ovako: iv1/2-v. Onda sam 22 aprila radila ekspertski i tamo su napisali da sam 20. Ali malo vise verovatno neki dan u to se ne razumem. Isti mi je termin odredila stim sto je prema zadnjem ciklusu termin 3 septembar. A prema ultraxvucnom prvom pregledu 6 sep. Napisala je da je po amenoreji starost trudnoce 20 ned. I 3 dana. A sonografska starost 20 i 6 dana. A gore je upisala: v-v1/2. Molim vas recite mi da li se sve ovo poklapa i da li sam ja sigurno ostala u decembru trudna bitno mi je veoma. Ja bi trebala u maju da udjem u 6. I zanima me ako zena dobija i nezna da je trudna i koliko da li lekari prilikom preglefa ili dabl testa mogu da vide da je beba recimo zaceta pre mesec ili dva. Ja sam sebi stavila u glavu da sam oktobar ili novembar da oni mozda ne bi primetili i to me psihicki unistava i skodi mojoj bebi. Molim vas da mi odgovotite i objadnite da li je prema svemu ipak beba zaceta u decembru. I da je nemoguce ovo vezano za druge mesece. Molim vas da mi pomognete. Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 29. 04. 2013.
    • Poštovana,
      Sigurno ste ostali trudni u decembru, i vas termin je 06. 09, ne vidim razlog zasto ste panicni da li je starost trudnoce 22. 04. Bila 20nedelja + 3 dana, ili je bila 20 nedelja + 6 dana, to ne menja cinjenicu da ste ztrudnili u decembru. Razlika u merenju od + ili - (2-4 dana) nista nije strasno, danas je 29. 04. 2013 vasa trudnoca je stara 21 nedelja i 3 dana (ako je + ili _ 2-3 dana nista ne znaci) .