Dragi doktore, imam 19 godina. Ove godine sam obavila prvi ginekoloski sistematski pregled. Papa je ii grupa, citoloski nalaz: umereno mesovito zapaljenje, detritus jako izrazen. Na kolposkopskom nalazu pise epm je negativan, i jos nesto sto zaista ne mogu procitati. Imam jako izrazen sekret, koji je dosta gust, cesto beo, takodje i policisticne jajnike. Nalaz mokrace je da imam malo bakterija, te mi je doktorka rekla da samo pijem cajeve. Na grlicu materice, prilikom stavljanja kantarionovih vaginaleta, napipala nesto nalik bubuljici. Da li je to i koliko opasno? Sta treba dalje da radim?

    Odgovoreno: 02. 04. 2013.
    • Poštovana,
      Verovatno imate upalu grlica materice (cervicitis) , koju treba adekvatno leciti.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com